Domov

Krásne nechty aj v zime

Cez zimné obdobie netrpí len naša pokožka, či už na tvári alebo na rukách, aj aj nechty. Vplyvom nepriaznivého počasia, zmien teplôt, úbytku vitamínov a nosením nepriedušných rukavíc, dochádza k  ich poškodzovaniu. Doprajte im adekvátnu starostlivosť, najmä počas týchto zaťažujúcich dní.

1. pitný režim - nezabúdajte na príjem tekutín! Cez chladnejšie obdobie sa nám nežiada toľko tekutín ako v lete. No nedostatok vody v tele sa hneď prejaví na nechtoch. Vytvoria sa na nich ryhy, sú lámavé a krehké.

2. krém nadovšetko - v zimnom období sa vplyvom vetra, mrazu a chladu pokožka rúk vysušuje a nechty sa lámu. Nezabúdajte si ich preto dostatočne krémovať. V domácnosti sa môže použiť aj hydratačný krém, no pri prechádzke vonku, siahnite radšej po mastnejšom. T

3. vitamíny a minerály - pomôžu nie len proti chrípke, ale aj pri zlepšení kvality nechtov. Pomáhajú vápnik, zinok, kremík, vitamíny A, B, D.

4. parafínový zábal rúk - okrem uvoľnenia stuhnutých kĺbov a svalov sa používa na prehriatie, výživu, hydratáciu a prekrvenie pokožky.

To je len zopár rád ako predísť, alebo aspoň eliminovať škody na rukách a nechtoch, ktoré nám spôsobuje zimné obdobie. Nezabúdajte sa preto starať o svoje ruky. Veď plesová sezóna sa blíži a ruky sú vizitkou každej ženy!

 
Výsledky losovania.
<<Pause>>
 1. registracia

  Stačí sa zaregistrovať!
  Ak budete mať šťastie budete vylosovaný práve Vy. Losovanie každý mesiac.


 2. 06 /2013 p. Skupilová

  07/2013  p. Pavlíková

  08/2013  p. Balaďová

  09/2013  biigmirarobins

  10/2013  p.Hladová

  11/2013 Smile

  12/2013 Smile

   


  New layer...

Oddychujte v Tatrách

Luxusný hotel na Štrbskom Plese. Vychutnajte si čaro Tatier.

apartman-strbske-pleso-hotel-crocus

Apartmán vo Veľkej Lomnici.

Hľadať