Domov

Prišlo leto, pozor na plesne!

Konečne prišlo leto tak ako sa patrí a my máme na výber, či sa  schladíme v bazéne na kúpaliskách alebo v chládku stromov pri turistike. Ale pozor! V prvom, i v druhom prípade na nás okrem lúčov slnka číhajú aj iné nepríjemnosti, ktoré nám dokážu pekne skomplikovať život. Jednou z nich sú aj plesňové ochorenia kože a nechtov.

pedikura-kosice-plesne

Infekcia sa najčastejšie prenáša kontaminovaným odevom, obuvou ale aj ponožkami, či uterákmi. kozna-plesenNajčastejším prostredím, kde je možné ju získať sú kúpaliská, spoločné sprchy, ale možný je aj prenos zo zvierat a zo zeme. Pri ochorení kože  sú infekciou najčastejšie postihnuté medziprstové priestory nôh, a to najmä medzi štvrtým prstom a malíčkom. Koža začne svrbieť, je červená, mokvá a začne sa olupovať. Niekedy sa dokonca vytvoria drobné pľuzgieriky, až bolestivé trhliny. Prejavy choroby sú sprevádzané nepríjemným zápachom.

Onychomykóza je plesňové ochorenie nechtov.

Za jej vznikom je  infekcia, ktorá sa usídlila pod nechtovou platničkou. Spôsobuje nepohodlie až bolesť pri chôdzi. Tomuto ochoreniu môže predchádzať plesňové ochorenie kože nôh.Čo sa týka príznakov, na začiatku sú to jemné farebné zmeny na jednom nechte, obyčajne najprv pod voľným okrajom nechtovej platničky alebo na bočných hranách, neskôr sa postupne šíria dovnútra.nechtova-plesen-kosice Neskôr (a to je už horšie) môžu byť postihnuté aj všetky nechty na oboch nohách. Necht má rôzne farebné odtiene od belavej, až po žltkastú, či hnedošedú. Časom môže (ale nemusí) byť necht zhrubnutý, drobivý a odlupuje sa od lôžka. Ochorenie sa vyskytuje častejšie na nohách. Toto ochorenie je nákazlivé. Postihuje asi 10-30% ľudí.

Ak ju už máte odstránenie nechtu nepomôže, pretože huby zostanú v nechtovom lôžku a zaútočia znova na nechty alebo na iné časti tela. Onychomykóza sa sama nevylieči, čím neskôr sa začne liečiť, tým ťažšie je sa jej zbaviť. Dlho nerozmýšľajte a navštívte kožného lekára. Ten určí diagnózu a podľa uváženia predpíše liečbu, ktorá je dlhodobá, často trvá niekoľko mesiacov.

Zaregistrujte sa už teraz na našej hlavnej stránke pedikúra Košice. Využite zľavy, súťažte o hodnotné ceny. Navštívte nás a  zbavte sa svojich problémov. Príďte a vyskúšajte nami ponúkané služby, radi Vás privítame.

Posledná úprava (Piatok, 07 Január 2011 13:20)

 
Výsledky losovania.
<<Pause>>
 1. registracia

  Stačí sa zaregistrovať!
  Ak budete mať šťastie budete vylosovaný práve Vy. Losovanie každý mesiac.


 2. 06 /2013 p. Skupilová

  07/2013  p. Pavlíková

  08/2013  p. Balaďová

  09/2013  biigmirarobins

  10/2013  p.Hladová

  11/2013 Smile

  12/2013 Smile

   


  New layer...

Oddychujte v Tatrách

Luxusný hotel na Štrbskom Plese. Vychutnajte si čaro Tatier.

apartman-strbske-pleso-hotel-crocus

Apartmán vo Veľkej Lomnici.

Hľadať